Organization Calendar (Beeton Stingers)

PrintOrganization Calendar
<< PrevDec 08, 2019-Dec 28, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12Dec 13Dec 14
Peewee - Lefroy Minor Hockey League Tournament (9131)
Atom
10:00 AM
@ Innisfil Winterhawks 3
Innisfil Rec (Red) [AT-SR19-050]
Minor Midget
1:00 PM
@ Richmond Hill Kings 2
Bond Lake [MM-S19-080]
IP #1
3:00 PM
vs. Nobleking Knights 1
Midget
3:00 PM
@ Innisfil Winterhawks 2
Innisfil Rec (Red) [M-SR19-103]
Bantam #1
3:15 PM
@ Georgina Blaze 1
Georgina Sutton [B-SR19-064]
IP #2
4:00 PM
vs. Nobleking Knights 2
Novice
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam #2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam #2
8:00 PM
@ Thornton Tigers 2
Thornton [B-SR19-220]
Atom
6:30 PM
vs. Lefroy Ice Breakers 2
Beeton Memorial Arena [AT-SR19-007]
Minor Midget
7:00 PM
@ Thornton Tigers
Thornton [MM-S19-105]
Peewee
7:30 PM
vs. TNT Tornados 2
Midget
8:45 PM
vs. Schomberg Red Wings 2
Peewee
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam #1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Minor Midget
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam #2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Beginners
9:00 AM-10:00 AM
Practice
IP #1
10:00 AM
vs. Innisfil Winterhawks 1
IP #2
11:00 AM
vs. Innisfil Winterhawks 2
Atom
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Bantam #1
1:00 PM
vs. Richmond Hill Kings 4
Bantam #2
2:15 PM
vs. Schomberg Red Wings
Dec 15Dec 16Dec 17Dec 18Dec 19Dec 20Dec 21
Peewee - Lefroy Minor Hockey League Tournament (9131)
IP #2
3:00 PM
vs. Nobleking Knights 3
Bantam #1
4:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 2
Minor Midget
5:15 PM
vs. Thornton Tigers
Bantam #1
7:00 PM
@ Thornton Tigers 3
Thornton [B-SR19-228]
Bantam #2
8:10 PM
@ East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West) [B-SR19-037]
Midget
9:00 PM
@ Innisfil Winterhawks 1
Innisfil Rec (Red) [M-SR19-085]
Peewee
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Minor Midget
7:00 PM
@ Thornton Tigers
Thornton [MM-S19-116]
Atom
7:30 PM
vs. Schomberg Red Wings
Beeton Memorial Arena [AT-SR19-002]
Midget
8:45 PM
vs. Richmond Hill Kings 2
Novice
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam #2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Minor Midget
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam #1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Minor Midget
7:30 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [MM-S19-045]
Beginners
9:00 AM-10:00 AM
Practice
IP #1
10:00 AM
vs. Schomberg Red Wings 1
IP #2
11:00 AM
vs. Schomberg Red Wings 2
Peewee
12:00 PM
vs. Innisfil Winterhawks 3
Novice
12:00 PM
@ Nobleking Knights 1
King City [N-SR19-40]
Atom
12:30 PM
@ Schomberg Red Wings
Trisan Centre [AT-SR19-140]
Bantam #2
1:00 PM
vs. Georgina Blaze 2
Bantam #1
2:15 PM-3:30 PM
Practice
Dec 22Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28
Bantam #2 - Ray Hunt Memorial Winter Classic (9237)
Midget - Georgina Blaze Silver Stick Regional Qualifier (9555)
Bantam #1 - Ray Hunt Memorial Winter Classic (9237)
Peewee
2:00 PM
@ East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West) [P-SR19-192]
IP #1 & IP #2
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Atom
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Minor Midget
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget
6:00 PM-7:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
View AllOur Sponsors
  • McCarthy Electrical
  • Brian Thompson Excavating Ltd.
  • Pawfect Pets n Supplies
    
Social Networking
Follow Us On
Follow Beeton Stingers on Twitter
- and -
Visit Beeton Stingers on Facebook
- and -
Follow Beeton Stingers on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from beetonstingers.com on Saturday, December 14, 2019 at 9:40 PM